Dobre ogłoszenie – czyli jakie?

Ogłoszenie jest pierwszym punktem umożliwiającym rozpoczęcie współpracy potencjalnego najemcy/kupującego z właścicielem mieszkania. To czy nasza oferta będzie atrakcyjna w dużej mierze zależy od tego jak ją zareklamujemy. Napisanie ogłoszenia nie jest zadaniem trudnym, jednak warto pamiętać o kilku szczegółach, które mogą mieć decydujące znaczenie przy skutecznej sprzedaży lub wynajmie mieszkania.

Tytuł- dobrze sformułowany zachęca do zapoznania się z pozostałą treścią, powinien nawiązywać do jednej z zalet nieruchomości lub jej okolicy, jednak pamiętaj, aby nie był za bardzo przekombinowany.

Treść- która nie powinna być zbyt długa, ale musi zawierać wszystkie niezbędne informacje dotyczące samej nieruchomości, jak również jej lokalizacji. Warto opisać atuty nieruchomości i okolice mieszkania, np. bliskość szkół, przychodni, aptek, sklepów. Krótko, szczegółowo i konkretnie.

Zdjęcia- nawet najładniejsze i najbardziej funkcjonalne mieszkanie może stać się nieatrakcyjne, jeżeli zdjęcia w ogłoszeniu będą niechlujne. Cała galeria z kolei powinna być ułożona z sensem, zdjęcia kuchni nie powinny mieszać się z łazienką czy salonem. Najlepiej, jeśli zdjęcia będą wykonane w naturalnym, dziennym świetle.

Cena- jedno z najważniejszych kryteriów na których podstawie klienci poszukują mieszkania. Dlatego tak ważne jest dobre oszacowanie ceny wynajmu nieruchomości. Ogłoszenie powinno oczywiście zawierać informacje o wysokości opłat za media, czynszu najmu i kaucji. Przy wycenie nieruchomości przydatna może okazać się pomoc biura DOMIRUM, które jest w stanie udzielić niezbędnych wskazówek.

Miejsca gdzie można zamieścić nasze ogłoszenie- to m.in. OLX.pl, gumtree.pl, otodom.pl itp. Ale oprócz portali mamy jeszcze do dyspozycji całe media społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIN i wiele innych.

Jeśli naprawdę zależy nam na szybkiej transakcji i znalezieniu wiarygodnego najemcy warto zaoszczędzić swój czas i zlecić stworzenie kompletnej oferty przez DOMIRUM. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu związanego z niekończącymi się telefonami jak również będziemy mieć pewność, że nieruchomość jest w rękach profesjonalistów.

Udostępnij na Facebook Udostępnij na Twitter Udostępnij na Google

Zostaw komentarz