Czym jest home staging?

Home staging (property presentation, property styling) to termin pochodzący z języka angielskiego, który oznacza przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, przy użyciu niewielkiego nakładu środków.
Celem home stagingu jest atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza, które ma podkreślić jego charakter oraz zainteresować jak największą liczbę oglądających oraz przyspieszyć sprzedaż lub wynajem za możliwie najwyższą cenę. Badania na rynku amerykańskim wskazują skuteczność w skróceniu czasu sprzedaży nawet o 40%, a także w zwiększeniu realnej wartości nieruchomości. Z badań Barbary Schwarz, światowej pionierki home stagingu wynika, że oferowana cena zakupu rośnie przeciętnie o 10%.

Najczęściej wystarczą proste zmiany, które mogą poprawić postrzeganie nieruchomości. Bardzo istotną kwestią jest porządek, ponieważ nikt nie kupi brudnego mieszkania. Warto również uprzątnąć zbędne rzeczy i osobiste przedmioty.
Dobrze oświetlone mieszkania zawsze wydają się bardziej przestronne. Zmiana oświetlenia czy rozstawienie mebli w bardziej funkcjonalny sposób może realnie wpływać na wrażenie, że mieszkanie jest większe i bardziej atrakcyjne, a przemalowanie ścian na jasne, ciepłe kolory spowoduje większą harmonię kolorystyczną.
Ważne są również dodatki, wazon świeżych kwiatów na stole, zielone rośliny na parapetach czy świece z pewnością dodadzą uroku. Warto pamiętać o stonowanych akcesoriach, takich jak koce, poduszki czy zasłony, które sprawią, że pomieszczenia będą wydawały się dużo bardziej przytulne. Kilka nowych przedmiotów może diametralnie odmienić postrzeganie pomieszczenia. Przygotowując mieszkanie do prezentacji nie wolno zapomnieć o zapachu. Porządnie przewietrzone mieszkanie pozwoli pozbyć się niechcianych zapachów, a zapach łagodnego odświeżacza powietrza lub świeczek, wprowadzi przyjemną atmosferę. Chodzi o to, aby w tani i szybki sposób stworzyć przestrzeń, w której każdy chciałaby zamieszkać.

Na rynku znaleźć możemy coraz więcej firm, które zajmują się profesjonalnym doradztwem w home stagingu. Dzięki zastosowaniu wiedzy z zakresu aranżacji wnętrz oraz skutecznych technik wizualnych, są w stanie zachęcić większą liczbę osób, co realnie przekłada się na szybszą sprzedaż. Jest to coraz popularniejsza forma podniesienia atrakcyjności nieruchomości i dostosowania jej do potrzeb rynku.

Z tego względu również w trakcie przygotowań nieruchomości do sesji fotograficznej, bądź sprzedaży, zwracamy dużą uwagę na kwestię home stagingu. Dzięki temu oferowane nieruchomości są atrakcyjne wizualnie, co wpływa na skuteczność naszych działań. Posiadamy kilka różnych zestawów wyposażenia pozwalających na wydobycie potencjału nieruchomości i wzbudzenie u potencjalnego klienta określonego wrażenia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług zarówno w zakresie przygotowania nieruchomości do sprzedaży jak i wynajmu.

Udostępnij na Facebook Udostępnij na Twitter Udostępnij na Google

Zostaw komentarz